Koupací sud - finská vana

Koupací sudy - dřevěné i s plastovou vložkou

Jak Vám ještě můžeme pomoct zpříjemnit pobyt na Vaší zahradě?

Ideální je naložit Vás do sudu, přesněji naložit Vás a Vaše přátele na konci dne do vyhřátého koupacího sudu. A věřte tomu, že nebudete chtít končit a ze sudu vylézt. 

A co je to za vynález, ten koupací sud, o kterém se tady bavíme? Koupací káď, vyhřívaný sud, koupací nebo finská vana, to jsou jen některé z mnoha výrazů, které popisují tento příjemný vynález, který Vám umožní prodloužit si koupací sezonu téměř libovolně i do období, kdy je Váš venkovní bazén dávno pod sněhem nebo vrstvou ledu.

Romantika pod hvězdami v koupacím sudu a mobilní sauně

V koupacím sudu si můžete ohřát vodu na teplotu, která je Vám příjemná a vydržíte tak dlouho relaxovat pod temným nebem plným zářivých hvězd. Aby Vám to krásně utíkalo, pozvěte k sobě do sudu Vaši ženu nebo přítelkyni a u sklenky dobrého sektu strávíte večery, na které Vy i Váš protějšek určitě nezapomenou.

Tipy a rady ke koupacímu sudu, které byste měli znát

Vodu v sudu neboli koupací kádi ohřívají kamna, která jsou nejčastěji vnitřní, tj. pod vodou a jsou z kvalitního nerezu. 
V zimním období,  kdy hladinu vody v koupacím sudu pokrývá třeba i několikacentimetrová vrstva ledu, je potřeba počítat s dvojnásobným časem pro dosažení požadované teploty. Dobu na vyhřátí zkrátíte použitím dobře vyschlého dřeva.

Ohřev vody záleží na výchozí teplotě vody v koupacím sudu, objemu vody a jakosti dřeva. Počítejte s tím, že při počáteční teplotě 18°C se potřebná doba pro dosažení teploty kolem 40°C pohybuje okolo 3 hodin.

Před vstupem do sudu doporučujeme osprchování, aby voda zůstala dlouho čistá. V letním období je vhodné ponechat sud naplněný vodou, aby nedošlo k vysušení. V zimě, kdy lze očekávat mráz, není nutné sud ihned vypustit, aby nedošlo k jeho poškození ledem. Promrznutí trvá dlouho. Pokud by byla skutečně tuhá zima, teprve poté sud vypustíme. 

Nabídka koupacích sudů (podle materiálu)